کالج اورست : اولین و مجهزترین آموزشگاه تخصصی کامپیوتر ، شبکه و برنامه نویسی در کرج با بیش از 13000 فارغ التحصیل (تاسیس 1388 )

ترفند ها و کلید های میانبر PHPSTORM

ترفند ها و کلید های میانبر PHPSTORM

  • 1399/9/1
  • مقالات آموزش PHP
  • 20 بازدید

ترفند ها و کلید های میانبر PHPSTORM


 

1 - کلید میانبر CTRL + ALT + L برای مرتب کردن کد ها در PHPSTORM

 

2 - کلید میانبر CTRL+SHIFT+Backspace یا “Forward”  و “Back” در mouse شما را به مکان قبلی ادیت می برد که در پروژه های بزرگ بسیار کار آمد است.


3 - نگه داشتن دکمه CTRL موقعی که با mouse روی متغیر یا متد میروید به شما اسم کامل آن ها و موقعیت و نوع آن را می گوید. و نیز CTRL و کلیک بر روی متغیر یا متد یا کلید میانبر CTRL + B وقتی روی متد یا متغیر صدا زده , استفاده شود شما را به مکان تعریف آن متغیر یا متد در پروژه می برد.


4 - کلید میانبر CTRL + SPACE به شما لیست پیشنهادی متد ها یا متغر ها را در هنگام تایپ نام متغیر یا متد , میدهد.


5 - وقتی PHPSTORM قسمتی از پروژه را خطا تشخیص دهد آن را به صورت underline در می آورد که وقتی در قسمتی Underline نشانگر کیبرد قرار بگیر یا mouse وارد شود یک باکس باز می شود که با کلیک بر روی آن ارور برطرف می شود. و یا می توان از کلید میانبر CTRL + ENTER استفاده کرد.


6 - کلید میانبر CTRL + N  و CTRL+SHIFT + N به شما اجازه می دهد که به هر قسمت از هر کلاس یا فایل در پروژه خود وارد شوید.

7 - در قسمت جستجو از شماره خط کد را نیز می توان داد که فایل را پیدا کرده و به خط مورد نظر برود که میتوان از مختصر نام فایل : XX 

استفاده کرد که XX شماره خط می باشد.8 -
کلید میانبر CTRL + SHIFT + A برای جستجو در دستورات خود PHPSTORM IDE می باشد.


9 - کلید میانبر ALT + ENTER به شما اجازه می دهد که در قسمتی از کد که به صورت STRING می باشد و از زبان برنامه نویسی دیگری استفاده شده است بتوان با سینتکس آن زبان و پیشنهادات IDE برای آن زبان ادیت کرد.به تصویر زیر دقت کنید که STRING که HTML وارد شده را می توان در قسمت باز شده ادیت کرد.


10 - (Refactoring (renaming  برای اعمال تغییر نام متغیر به تمام جاهایی که از آن متغیر استفاده شده با راست کلیک و انتخاب refactor یا کلید میانبر SHIFT + F6 یا SHIFT_ ALT + CTRL + T برای دیدن منو refactor


11 - با زدن کلید میانبر CTRL + F12 منویی برای شما باز می شود که می توان متد های آن فایل را انتخاب کنید و به آن جا بروید.

4.7 stars – 156 reviews