کالج اورست : اولین و مجهزترین آموزشگاه تخصصی کامپیوتر ، شبکه و برنامه نویسی در کرج با بیش از 16000 فارغ التحصیل (تاسیس 1388 )

آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

کلاس لینوکس Linux Essentials در کالج اورست

شرکت Linux

  • 1397/9/1
  • آموزش دوره های لینوکس در کرج
  • 4496 بازدید

معرفی آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

کلاس لینوکس Linux Essentials در کالج اورست


دوره آموزش لینوکس دانش پایه ای و اولیه  برای شروع  مدیریت و استفاده از سیستم عامل لینوکس را فراهم می کند.به دانشجویان توضیح داده می شود که چرا باید لینوکس یاد بگیرند و اینکه موسسه حرفه ای لینوکس LPI به عنوان یکی از مراجع آموزش لینوکس ، چه هدفی از گذراندن مدرک LINUX ESSENTIALS داشته است. هدف دوره لینوکس مقدماتی تنها آشنایی دانشجویان با دستورات پایه ای لینوکس نیست بلکه سعی میشود تا دانشجویان با تاریخچه و فلسفه ایجاد لینوکس نیز آشنا شوند.

قبل از سیستم عامل لینوکس، سیستم عاملی که بتواند از تمام قابلیتهای سخت افزار رایانه های شخصی استفاده کند موجود نبود . در آن زمان تنها سیستم عامل قدرتمند ، سیستم عامل یونیکس بود که قابلیت اجرا بر روی رایانه ای شخصی را نداشت به همین جهت لینوکس به عنوان نسخه  همانند سازی شده یونیکس برای رایانه های شخصی ایجاد گردید.

معرفی لایسنس های لینوکس فقط جنبه تاریخچه ای ندارد ، بلکه هدف اصلی آن معرفی قابلیتها و برتری های لینوکس به واسطه ی متن باز و آزاد بودن آن است.به دلیل متن باز بودن ، تمام برنامه های تولید شده توسط بسیاری از برنامه نویسان سراسر دنیا بازبینی می شود و در عمل مشکلات موجود در برنامه سریعتر رفع می شود و همینطور به واسطه آزاد بودن افراد در تغییر متن برنامه ، نرم افزار های مختلفی برای کاربرهای مختلف نوشته شده است.به این ترتیب سرعت پیشرفت تکنولوژی بسیار سریعتر به پیش می رود.در صورتی که در سیستم عامل های دیگر به خاطر بسته بودن متن برنامه ، فقط گروهی از برنامه نویسان استخدام شده دسترسی به متن سیستم عامل داشته و عملا میزان کارایی برنامه محدود به ایده ها و توانایی های این برنامه نویس ها خواهد بود.

عدم شرکت در آموزش لینوکس و یا به طور کلی عدم آشنایی با مطالبی که گفته شد باعث میشود که موسسات و دانشجویان، یا  انتخاب اشتباهی برای  سیستم عامل مورد نیاز خود داشته باشند و یا هنگام اجرای پروژه های خود ، کمترین همکاری را با هم  داشته به نحوی که برنامه های خود را در اختیار دیگران قرار نمی دهند  و یا از برنامه های تولید شده دیگران (به شرط واگذاری عمومی برنامه توسط شرکت تولید کننده) در پروژه خود استفاده نمی کنند و زمان خود را صرف تولید مجدد آن برنامه می کنند.

به طور کلی در دوره Linux Essentials آموزش های مقدماتی مربوط به سیستم عامل لینوکس ارائه خواهد شد و شما را با دنیای جذاب متن باز ها و فرهنگ حاکم بر این دنیا آشنا خواهد کرد

بازار کار آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

-

پیشنیاز آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

  • این آموزش هیچگونه پیشنیازی ندارد!

سرفصل های آموزش دوره لینوکس Linux Essentials در کرج

۱- آشنایی با لینوکس و متن باز

 ۱-۱- معرفی لینوکس و سیستم عامل های مطرح

 ۱-۲- معرفی نرم افزارهای مطرح در لینوکس

 ۱-۳- معرفی قوانین مجوزها و کپی رایت

 ۱-۴- معرفی ابتدایی دسکتاپ لینوکس

۲-بکارگیری لینوکس

 ۲-۱- مقدمات ترمینال لینوکس

 ۲-۲- استفاده از ترمینال برای راهنمایی

 ۲-۳- استفاده از دایرکتوری ها و لیست ها

 ۲-۴- ساختن، حذف کردن و انتقال فایلها

۳- قدرت خط فرمان

 ۳-۱- فشرده سازی فایلها در خط فرمان

 ۳-۲- جستجو و استخراج اطلاعات از فایلها

 ۳-۳- تبدیل دستورات به اسکریپت های اجرایی 

۴- سیستم عامل لینوکس

 ۴-۱- انتخاب یک سیستم عامل

 ۴-۲- درک صحیح از سخت افزار

 ۴-۳- محل ذخیره سازی اطلاعات

 ۴-۴- اتصال به شبکه

۵- امنیت و دسترسی به فایلها

 ۵-۱- مبانی امنیت، شناخت کاربر

 ۵-۲- ساختن کاربران و گروه های جدید

 ۵-۳- مدیریت مالکیت و سطح دسترسی فایلها

 ۵-۴- فایلها و دایرکتوری های ویژه

4.2 stars – 33 reviews