کالج اورست : اولین و مجهزترین آموزشگاه تخصصی کامپیوتر ، شبکه و برنامه نویسی در کرج با بیش از 16000 فارغ التحصیل (تاسیس 1388 )

آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

کلاس برنامه نویسی جی کوئری JQuery در کالج اورست

شرکت JQuery

 • 1397/9/1
 • آموزش دوره های برنامه نویسی در کرج
 • 4249 بازدید

معرفی آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

کلاس برنامه نویسی جی کوئری JQuery در کالج اورست


جی­‌کوئری (jQuery) یک کتابخانه کوچک جاوا اسکریپت است که موجب می‌شود کار با HTML آسان‌تر شود. این کتابخانه کارکردهای زیادی برای دست‌کاری عناصر صفحه‌های وب ارائه می‌کند که موجب می‌شود برای ایجاد محتوای دینامیک مفید باشد. در همه جا حضور دارد و با اختلاف زیادی رایج‌ترین کتابخانه جاوا اسکریپت محسوب می‌شود. این کتابخانه در سیستم‌های بزرگی مانند وردپرس ادغام شده است و سؤال‌های مربوط به جاوا اسکریپت در وب‌سایت StackOverflow غالباً از طریق جی‌کوئری پاسخ داده می‌شوند. این یک کتابخانه و نه یک فریمورک است. یک کتابخانه برخی ابزارهای مفید برای کاربرد شما ارائه می‌کند یا یک مشکل را که جاوا اسکریپت خالص در آن عملکرد خوبی ندارد حل می‌کند. یک فریمورک مانند Recat یا Vue ساختار مستحکم‌تری محسوب می‌شود و ارتباط بیشتری با طرز کار اپلیکیشن دارد.

 

 
جی‌کوئری JQuery چیست؟

جی‌­کوئری (jQuery) کتاب خانه ای سریع، کوچک و پر از ویژگی از زبان جاوا اسکریپت است و برنامه نویسی را بسیار ساده میکند. یادگیری کتاب خانه ای همچون jQuery (جی‌کوئری) بسیار ساده تر از یادگیری زبان جاوا اسکریپت است. شعار jQuery "کمتر بنویس و بیشتر انجام بده"است. و هدفش استفاده آسان و سریع از امکانات جاوا اسکریپت در وب سایت است. این ساده سازی از دسترسی به عناصر و اشیاء وب سایت تا کنترل رویدادهای آن ها می باشد و همچنین یک سری امکانات از پیش آماده شده را به شما ارائه می‌دهد. این کتابخانه کارکردهای زیادی برای دست‌کاری عناصر صفحه‌های وب ارائه می‌کند که موجب می‌شود برای ایجاد محتوای دینامیک مفید باشد.

 

جی­‌کوئری چیست و به چه منظور مفید است؟

جی‌­کوئری همه جا حضور دارد و با اختلاف زیادی رایج‌ترین کتابخانه جاوا اسکریپت محسوب می‌شود. این کتابخانه در سیستم‌های بزرگی مانند وردپرس ادغام شده است و سؤال‌های مربوط به جاوا اسکریپت در وب‌سایت StackOverflow غالباً از طریق جی­‌کوئری پاسخ داده می‌شوند. این کتابخانه روش میانبری برای بسیاری از کارکردهای این برنامه ارائه می‌کند. برای دست‌کاری HTML نیز استفاده می‌شود که غالباً کاری طولانی و ملال‌آور محسوب می‌شود. جی‌­کوئری ساختار بسیار کوتاه‌تر و تمیزتری ارائه می‌کند و به جای این که صدها بار عبارت document.getElementByID() را وارد کنید، می‌توانید تنها با یک کاراکتر این کار را انجام دهید و بدین ترتیب زمان توسعه به شدت کوتاه می‌شود. بزرگ‌ترین حسن آن در تابع سلکتور آن است که برای یافتن عناصر در HTML استفاده می‌شود و به آن‌ها اشاره می‌کند.

 

چرا جی­‌کوئری؟

شما با استفاده از جی­‌کوئری میتوانید دستورات جاوا اسکریپت را خیلی ساده تر و راحت تر اجرا کنید. برای مثال اگر انجام یک کار با جاوا اسکریپت نیاز به ۱۰۰ خط کدنویسی دارد، شما میتوانید همان کار را با جی­کوئری تنها با ۱۰ خط کد انجام دهید. دقیقا همان چیزی که شعار آن توضیح میدهد: کدهای کمتری بنویس، ولی کارهای بیشتری انجام بده. نکته‌ای که وجود دارد این است که جی­‌کوئری یک چیز خیلی عجیب و غریب نیست. یک فایل است که شما وارد پروژه‌ی خودتان میکنید و میتوانید از آن استفاده کنید. اگر این فایل را باز کنید، با کدهای جاوا اسکریپت خام و خالص مواجه میشوید.

بازار کار آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

طراحی سایت

پیشنیاز آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

برنامه نویسی مقدماتی سایت

سرفصل های آموزش دوره برنامه نویسی JQuery در کرج

 1. افکت ها در Jquery UI
 2. addClass
 3. Blind
 4. Bounce
 5. Clip
 6. Color Animation
 7. Drop
 8. Easing
 9. Highlight
 10. Puff
 11. Pulsate
 12. Dragable
 13. DropAble
 14. Resizable
 15. Selectable
 16. Sortable
 17. Accordion
 18. autoComplate
 19. Slider
 20. Menu
 21. Tooltip
 22. DataPicker
آگهی های استخدام مشابه
4.1 stars – 90 reviews