کالج اورست : اولین و مجهزترین آموزشگاه تخصصی کامپیوتر ، شبکه و برنامه نویسی در کرج با بیش از 13000 فارغ التحصیل (تاسیس 1388 )

طراحی NATIVE اپلیکیشن موبایل چیست؟

طراحی NATIVE اپلیکیشن موبایل چیست؟

  • 1397/9/1
  • مقالات آموزش اندروید
  • 703 بازدید

پیشرفت تکنولوژی کسب و کار ها را به سمت طراحی اپلیکیشن موبایل هدایت می کند. نکته مهم این است که طراحی اصولی و از پایه انجام شود که مستلزم آشنایی با انواع مختلف طراحی اپلیکیشن موبایل می باشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل به سه روش متفاوت انجام می شود:

۱٫طراحی اپلیکیشن موبایل Native

۲٫طراحی اپلیکیشن موبایل Hybrid

Web app.3

در اینجا طراحی اپلیکشین native را بیشتر توضیح میدهیم.

اپلیکشن های بومی(Native Apps)

Native (بومی) به معنای ساخت و طراحی اپلیکیشن با استفاده از زبان های اصلی سیستم عامل می باشد. به طوری که برای ساخت و توسعه اپلیکیشن های موبایل اندروید باید از زبان جاوا و برای طراحی و ساخت اپلیکیشن های آی او اس از زبان objective-c استفاده نمود. حداکثر بازدهی در اپلیکیشن مهمترین مزیت طراحی Native می باشد. زمانی که شما طراحی اپلیکیشن خود را به صورت Native انجام می دهید کد های پیاده سازی اپلیکیشن به زبان ماشین کامپایل خواهند شد و به تبع آن دسترسی مستقیم به حافظه و سخت افزار گوشی اتفاق می افتد که این موضوع حداکثر بازدهی را به همراه خواهد داشت. این بازدهی مربوط به افکت های انیمیشن, روان کار کردن اپلیکیشن موبایل طراحی شده, قابلیت استفاده از multi touch (چند لمسی) و … می شود.

طراحی اپلیکیشن Native نسبت به طراحی اپلیکیشن Hybrid و Web app مشکل تر است زیرا در طراحی Native باید برای هر platform برنامه به شکل مجزا نوشته شود و اگر شما بخواهید اپلیکیشن اندروید و ios وویندوز طراحی کنید از آنجا که SDK وAPI  های هر کدام متفاوت اند باید برای هرکدام مجددا مراحل طراحی و پیاده سازی انجام شود.

مزایا:

-اپ های نیتیو میتوانند آفلاین کار می کنند و بعد از دانلود کاربر لزوما نیاز به حافظه کش یا دیتا ندارد.

-رابط کابر پسندی برای کاربران وفادار هر نوع سیستم عامل را دارند.

-امکان دسترسی به تمام قابلیت های دستگاه را دارند و به راحتی به GPS،دوربین،شتاب سنج،لیست مخاطبین می توان دسترسی داشت.

-نگرانی درباره موضوع امنیت هم برای اپ های نیتیو و هم برای اپ های هیبریدی به یک اندازه وجود دارد ولی مدل های امنیتی برای اندروید و IOS ساخته شده اند.

-سرعت مهم ترین مزیت اپ های نیتیو هست.

معایب:

-برنامه های بومی ، Cross Platform(چند سکویی) نیستند و برای داشتن برنامه روی پلت فرم های مختلف نیاز به دوباره نویسی کدها برای پلت فرم های مورد نظر است.

Cross Platform یا چند سکویی شامل دسته ای از برنامه ها میشود که قابلیت اجرا در چندین پلت فرم مختلف را دارند.

-برای آپدیت کردن کوچکترین تغییرات اپ نیاز به مهارت حرفه ای دارید.

کالج اورست

4.4 stars – 165 reviews