کالج اورست : اولین و مجهزترین آموزشگاه تخصصی کامپیوتر ، شبکه و برنامه نویسی در کرج با بیش از 13000 فارغ التحصیل (تاسیس 1388 )

آموزش نصب فلش پلیر بر روی لینوکس اوبونتو

آموزش نصب فلش پلیر بر روی لینوکس اوبونتو

  • 1397/9/1
  • مقالات آموزش لینوکس
  • 2587 بازدید

کسانی که از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنند ممکن است بخواهند از فلش پلیر برای مشاهده بهتر سایت ها و فایل های فلش استفاده کنند. در ابتدای نصب لینوکس میتوانید به سادگی با زدن یک تیک این کار را انجام دهید ولی نسخه بسیار قدیمی 11.2 برای شما نصب میشود.

 

کالج اورست در ادامه روش نصب نسخه جدید فلش پلیر بر روی سیستم عامل اوبونتو را آموزش خواهیم داد.

 

اگر از کاربران گوگل کروم هستید، اصلا نیازی به نصب کردن فلش پلیر ندارید. کروم به صورت پیشفرض پلاگین فلش را در خود دارد (کروم را با کرومیوم که فلش ندارد اشتباه نگیرید). این پلاگین همراه با مرورگر به‌روز میشود، و در نتیجه همیشه آخرین نسخه‌ آن را خواهید داشت. متاسفانه از آن‌جایی که پلاگین فلش کروم برای کل سیستم در نظر گرفته نشده، مرورگرهای دیگر نمیتوانند از آن استفاده کنند.

برای نصب گوگل کروم در اوبونتو، به صفحه‌ دانلود گوگل کروم بروید، فایل .deb مربوط به سیستم‌های اوبونتو را دانلود، روی آن دو بار کلیک کنید و به اوبونتو بگویید تا آن را نصب کند.

کنونیکال نسخه‌ جدیدتر بسته‌ پلاگین فلش را به شما پیشنهاد میکند. این بسته شامل پلاگین NPAPI برای فایرفاکس و پلاگین PPAPI برای کرومیوم است، بنابراین با نصب آن فلش در همه‌ مرورگرهای سیستم فعال میشود.

به محیط Dash سیستم رفته و عبارت Software را جستجو کنید. از میان نتایج ابزار Software & Updates را باز کنید.

بر روی زبانه‌ Other Software کلیک کرده و تیک مخزن Canonical Partners را بزنید (اگر تیک نخورده است).

در صورت لزوم گذرواژه‌ خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه‌ Close کلیک کنید. اگر این مخزن از قبل تیک خورده بود، نیازی نیست کاری بکنید.

در یک پنجره‌ جدید به شما گفته میشود که باید اطلاعات جدید مربوط به بسته‌های موجود را دانلود کنید. بر روی دکمه‌ Reload کلیک کرده و منتظر کامل شدن فرآیند دانلود بمانید.

زمانی که این کار تمام شد، وقت آن است تا آخرین نسخه‌ فلش را نصب کنید. میتوانید آن را از مرکز نرم‌افزاری اوبونتو پیدا و نصب نمایید، ولی ما پیشنهاد میکنیم که از روش قابل اطمینان‌تر یعنی ترمینال استفاده کنید. پس یک پنجره ترمینال باز کرده و دستور زیر را وارد نمایید:


sudo apt install adobe-flashplugin


رمزعبور خود را وارد کرده و برای موافقت کردن با فرآیند نصب حرف y را تایپ و اینتر کنید.

اکنون پلاگین نصب میشود. برای استفاده از پلاگین نصب شده یک بار باید مرورگرهای خود را ببندید و آنها را دوباره باز کنید.

با انجام این روش ابزار Adobe Flash Player Preferences هم نصب میشود. این ابزار مشابه ابزاری است که در ویندوز و مک هم وجود دارد. برای باز کردن آن، به Dash رفته و عبارت Flash را جستجو کنید. از این ابزار میتوانید برای پیکربندی تنظیمات پلاگین فلش استفاده نمایید.

4.5 stars – 193 reviews